Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

KOSMICZNE JAJA


Zanim jednak powstał Wszechświat , niektórzy np. Chińczycy, Finowie i Egipcjanie uważali , że wielka pustka, która poprzedzała stworzenie, miała kształt jaja. Pojawia się to również często w innych mitach o stworzeniu świata.
Prawda jednak brzmi tak:
"Na początku to , co Jest , było wszystkim i poza tym nie było nic. Lecz Wszystko Co Jest , nie mogło siebie poznać - ponieważ istniało tylko Wszystko , Co Jest i nie było NIC INNEGO. Toteż Wszystko , Co Jest ...nie było. Gdyż z braku Innego , wszystko Co Jest , przestało być."/RzB/.
To Bóg Stworzył Wszechświat, a przy okazji ziemski dualizm/zimno-ciepło , dobry-zły , itd/.
Trudno zatem stwierdzić jednoznacznie , czy sama przestrzeń miała kształt jaja , czy wogóle miała jakikolwiek kształt.
Wbrew pozorom jest to najtrudniejsze do określenia. Określić przestrzeń pomiędzy Tobą , a Mną...
Pozostańmy jednak przy owalnym ,dość sympatycznym kształcie jaja , jak i samego jaja.
Cały czas trzymam się Naczelnej Boskiej Dychotomii mówiącej , że:
NAJWIĘKSZA ZłOŻONOŚĆ , RÓWNA SIĘ NAJWIĘKSZEJ PROSTOCIE.
Zatem i samo spożywanie jaj , jak i ich przygotowanie musi być najprostsze z prostych.
Otóż:
Weż , wieczorową porą , określoną ilość jaj z lodówki na zewnątrz. Nalej również wody w której będą się gotowały. Temperatura jaj , jak i wody musi być pokojowa. Rano nastaw na małym ogniu i gotuj do momentu wrzenia. Gdy woda zacznie się gotować , wyłącz natychmiast palnik/nie hartuj zimną wodą/.
Po lekkim przestudzeniu nasz dar natury nadaje się do spożycia , nie tracąc nic ze swoich właściwości. Jaja są wyjątkowo smaczne.

Samo spożywanie jaj , jak również innych produktów jadalnych dla człowieka/w Raju , szpik kostny/ spowoduje , że staniemy się narodami wybitnie zdrowymi , pozbawionymi wad i cech negatywnych. Samo określenie:
człowiek , człowiekowi wilkiem , nigdy nie miało i nie ma swojego uzasadnienia.
Żaden zwierz nie wystąpi przeciw własnemu gatunkowi , choć posiada tylko instynkt.
A co zrobił na pozór rozumny w istocie człowiek?! A no przygotował na swojego bliżniego SZEŚĆ TON TROTYLU , choć wystarczy kilka gramów , aby go rozwalić.
Co robią inni , nawet ci najbliżsi?!
A no:
"To dzięki poznanej Prawdzie twoi bliżni wkroczą do do akcji - gdyż będziesz stanowić dla nich zagrożenie. Twoja prosta prawda , poparta skromnym życiem , swoim pięknem , pociechą , pokojem , radością , miłością własną i bliżniego przewyższy bowiem wszystko , co zdolni są przedstawić twoi ziemscy bracia.
Przyjęcie tej prawdy położy kres ich zwyczajom i postawom[...] na koniec oplują cię i znienawidzą , obrzucą wyzwiskami , porzucą i na koniec oskarżą i skażą - a tylko dlatego , że urzeczywistniłeś swoją Jażń , że ukazałeś PRAWDĘ"/RzB/.