Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

PLACKIEM W BEZSENNOŚĆ


Bezsenność to utrapienie wielu ludzi. Zdarza sie również , że optymalni , czasami , mają również taką dolegliwość. Zapewniam Państwa , że wszystko ma swoją przyczynę wyższą w pożywieniu. Jak pożywieniem można popsuć tak i naprawić nim można.
Takim sprawdzonym sposobem ,jest zasilanie swojego organizmu , min. przez trzy dni/im dłuzej tym lepiej/ właśnie plackami ZIEMNIACZANYMI w wydaniu optymalnym.
Jest wiele sposobów ich wykonania-oto jeden/dwa z nich.
Skład: wersja I
/dla początkujacych/
50 dkg ziemniaków
15 dkg cebuli/duża/
3-4 dkg czosnku
10 jaj
20 dkg smalcu
sól,pieprz,czaber,majeranek-inne
Ziemnaki zetrzeć na tarce-wode odcedzić. Cebulę i czosnek pokroić na drobno , wbić jaja, dodać przyprawy, wymieszać krótko robotem , smażyć małe placuszki na smalcu.
Całość to B.79,2 T.249,6 W.98,1
1:3,2:1,2
Mnie zawsze wychodzi 24 placuszki , co zaspokaja nasze zapotrzebowanie z małżonką na cały dzień.
Jeden zatem to B.3,3 T.10,4 W.4,1

Wersja II/IDEALNA/

Zamiast jajek dajemy same żółtka w ilości 3-4 szt na 10 dkg ziemniaków. Proporcje BTW są zbliżone , ale w tym przypadku organizm nasz , jest bardziej zadowolony.
Jest to równiez wzorcowa potrawa dla optymalnych , chwilowo zagubionych. Spożywanie tej potrawy przez kilka dni z rzędu pogoni bezsenność w siną dal... prosze mnie sprawdzić?!