Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

ZAPIEKANKA ANTYRAKOWA


Dziś obudziłem się z nowym pomysłem na kolejną potrawę z tej serii.I zanim małżonka otworzyła swoje oczęta, w kuchni pachniało niesamowicie.Finalizowała sie zapiekanka,która zapewni nam dzisiaj całodzienną dawke żywieniową.
Dobrze jest mieć w zamrażarce poporcjowaną kapustę jak w przepisie: KAPUSTA - ALE J AKA?str..../, aczkolwiek, każda inna spełnia swoje zadanie.
Skład:
0,5 kg kapusty
10 dkg brukselki
25 dkg podgardla
10 dkg pomidor
7 jajek
8 żółtek
sól,pieprz,cząber,ew tymianek lub inne w/g smaku

Pokrojoną kapustę/ja - nie musiałem/ oraz brukselkę obgotować do miekkości.Zmielić na średnim sitku wraz z podgardlem.Wbić całe dwa jajka oraz żółtka.Dodać przyprawy-wymieszać na jednolitą masę.Nieco wcześniej ugotować na twardo 5 jajek, obciąć końcówki.Wylać połowę masy do wysmarowanej smalcem keksówki lub innego naczynia żaroodpornego.Położyć wzdłuż ugotowane jajka oraz rozłożyć brukselkę.Wylać resztę masy, a na wierzchu rozłożyć obranego ze skórki i pokrojonego w plastry pomidora.Zapiec w temp. ok 180 st - ok 40 min.Każdy indywidualnie musi dobrać sobie czas zapiekania/ja czynię to w kombiwarze/
Razem B.98,0 T.243,5 W.32,4
1:2,5:0,3
Jest to również porcja całodzienna dla nieco "większej" persony, która odżywi niesamowicie swój organizm, a da kopa nowotworowi.
Ps. ponieważ jest to danie wybitnie głodowe dla raka, które w przypadku "większej" osoby może doprowadzać, po czasie, do wytwarzania ketonów - proponuję więc, na kolację zjeść dodatkowo 20 dkg kalafiora lub brokuła.