Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

JAJECZNICA CHŁOPSKA

Po Nitce Do Kłębka.
Mam w tym swój cel , aby użyć caps-lock-a.
Skąd i po co wzięło się takie powiedzenie.
Otóż słownik frazeologiczny powiada , że Ariadna - córka króla Krety, pomogła Tezeuszowi mającemu uwolnić Ateńczyków od haraczu z dziewcząt i chłopców składanego chłopo-bykowi - Minotaurowi przebywającemu w Labiryncie. Dała mu kłębek nici, którą umocował u wejścia i rozwijał go, po czym zwijając ją wrócił do wyjścia.
Współcześnie to , dotrzeć do ujawnienia czegoś, jakiejś tajemnicy, wyjaśniając kolejne zagadki, fakty , wyświetlić trudną sprawę.
Jak to się ma do jadłospisów i wyżywienia ludzkości.
Otóż ma i to niebagatelne znaczenie. W dobie zmasowanej propagandy żywieniowej trudno jest trafić do żródła Prawdy. Gdy jednak trafimy na właściwy Kłębek(czyt. Wiedzę) i rozwiniemy prawdziwą Nitkę(czyt Drogę) potrafimy do Niej dotrzeć.
Niżej podaje \"Kłębek\" do którego każdy winien trafić - bez względu na wiek i czas.
Skład:
4 jaja
10 dkg pieczonego , lub wędzonego boczku
10 dkg kiełbasy wiejskiej
10 dkg cebuli
2 ząbki czosnku
2 dkg smalcu
3 dkg masła
5 dkg chleba(pół kromeczki)
ew. sól,pieprz

Na roztopiony smalec włożyć pokrojony w kostkę boczek , kiełbasę i cebulę. Po przesmażeniu dodać posiekany czosnek , a po 2-3 minutach rozbełtane jajka.
Usmażyć w/g własnego gustu. Spożywać z patelni wraz z chlebem przesmarowanym masłem.
ZABRANIA SIĘ SPOŻYWANIA WIĘCEJ , NIŻ PODANA ILOŚĆ CHLEBA!!!
Po takim posiłku , każdy kto idzie do pracy w polu , lesie , czy fabryce będzie wydajny , pełen życiodajnej siły/energi i nigdy zmęczony.
Dla wieloletnich optymalnych jest to śniadanie dla dwóch osób , bo:
BTW 51,7/142,5/32,8
1:2,8:0,6
Smacznego - St.D.