Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

BABA JAKICH MAŁO...

...i na babę przystało.
Takiej baby, może babeczki ,jeszcze nie konsumowaliście. Tłuściutka ci ona, że aż ślinka cieknie. A jeśli do tego piękna , to full-wypas. Pełny pakiet...
Zatem - skład:
1 kg ziemniaków,
60 dkg wędzonego boczku,
20 dkg cebuli,
8 jajek
5 żółtek
5 dkg masła
20 dkg pieczarek , bądż innych grzybów,
15 dkg suszonych grzybów,lub 60 dkg świeżych np prawdziwków,
800 ml śmietany 30%,
0,4 l rosołu/w takich porcjach mam zamrożony/
sól,pieprz,czosnek,natka p.

Ziemniaki ugotować w mundurkach. Obrać i zmielić. Dodać żółtka , zieloną pietruszkę i część podsmażonej cebuli. Sól i pieprz. Dobrze wymieszać.
Do ugotowanych i zmielonych pieczarek dodać kolejną porcję podsmażonej cebuli oraz ugotowane i posiekane jajka oraz przyprawy.
Pokrojonym na cienkie plasterki boczkiem , wykładamy \"babską\" formę.
Masę ziemniaczaną wypełniamy do połowy. Następnie kładziemy farsz grzybowy i resztę masy. Zalewamy częścią śmietany/więcej niż połowa/, sól - pieprz na wierzch i do pieca na ok pół godziny w temp 180 stC.
Z namoczonych na noc i ugotowanych grzybów/lub świeżych/ robimy tradycyjny sos grzybowy , używając rosołu , masła , cebuli i śmietany , którym polewamy gorące plastry naszej babki. Jeden taki piękny kęs ,rozgrzeje każdego...nawet zimnego...
Bo całość BTW to
161,5/708,0/200,5
1:4,4:1,2
Udało się i to bez mąki! /winna być w innym dziale, ale to b.../
Wesołych Świat.