Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

ROGALIKI

Śniadaniowe,popołudniowe, a przedewszystkim węglowodanowe. Takie sobie proste uzupełnienie paliwa dla mózgu. 

Wystarczy ok 130 gram podzielić na ilość rogalików i wszystko jasne.
Zdopingowała mnie do tego durna reklama w jeszcze durniejszej tv. Właśnie reklama rogali , wynalazku , który może leżeć na półce sporo czasu. Na moje nie ma terminu- nie poleżą...
Skład:-ciasto
7 żółtek
10 dkg mąki
kropla wody
łyżeczka proszku do piecz.
Reszta:
gorzka czekolada
imbir,cynamom,cayenne
1 żółtko
Z składników j.w wyrobić ciasto- zawsze super wychodzi.Cieńko rozwałkować, wycinając paski szer ok 7 cm. Następnie kwadraciki o takim samym boku. Z kwadratów zrobić 2 trójkąty przecinajac ciasto po przekątnej- proste?! Jasne , że tak!
Taka mała przypomka z geometrii.
Na ciasto , którego najdłuzszy bok jest z naszej strony kładziemy kostkę czekolady. Zwijamy w ten sposób , aby nic ze srodka nie uciekło podczas pieczenia. Formujemy rogaliki
ukladając je na blaszce jeden obok drugiego. Smarujemy żółtkiem i posypujemy... do wyboru, cynamonem , lub imbirem, lub na ostro , lekko cayenne/są takie czekolady/.Lub, nie posypujemy - wystarczy żółtko.
Piec ok godz w temp 180stC
Można kupić w sklepie ciasto francuskie i zrobić j.w. To tylko uzupełnienie węglowodanowe...