Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

KULKI CZEKOLADOWE

W zasadzie nie gustujemy w takich wynalazkach , ale początkujący optymalni , szczególnie dzieci, nie zawsze mogą uwolnić sie od tego nałogu.
Wiemy juz , że cukier w dziejach ludzkości zrobił więcej zła niz alkohol , papierosy i narkotyki, razem wzięte. Aby pomóc w takich przypadkach, słodkości te muszą być... nie powiem. Młodzi mogą się zrazić. Muszą być PYSZNE!!!
I tak jest w tym przypadku.
Skład:
200g czekolady gorzkiej
100g czekolady białej
250g masła
50g kakao
100g cukru pudru
100 wiórek kokosowych lub podrobionych orzechów lub...w/g uznania
2 łyzki wódki

Obydwie czekolady roztopić i zmieszać ze sobą. Przy użyciu miksera zmiksować masło wraz z cukrem pudrem, dodawać w trakcie miksowania czekoladę łyżeczka po łyżeczce oraz kakao, na samym końcu dodać wódkę. Włożyć na 15-20 minut do lodówki, z tak otrzymanej masy formować małe kulki i obtaczać w wiorkach kokosowych. Pyszności... mniam mniam , mówią Wam...klientki z solarium , które poczęstowaliśmy.
Całość to B.26,7 T.376,4 W.287,1 /podzielić na ilość szt i wszystko jasne.
1:14,1:10,7