Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

WINO.

W przepisie powyżej zapomniałem wspomnieć i serze. Wszystko jednak odbyło się zgodnie z opracowanym wcześniej przepisem na pasztet. Farsz wzmocniłem dodatkowo kurkumą.
Natomiast dziś wybralismy sie na działki po owoce dzikiej rózy. Żonie przeszło niespodziewane wekowanie. Jest kontentna.
Uzbieraliśmy ponad 5 kilo. Po oczyszczeniu nasionek , część zostanie wysuszona i zmielona. Będzie dodatkowym suplementem wit C. Natomiast z reszty zrobimy wino.
Wino będzie nieco wzmocnione winogronem z działki i zrobione zgodnie z zaleceniem i przepisem dra Kwaśniewskiego- jest doskonałe.
Sprawdzone.
Osobiście , przez całe życie unikam wina kupionego w sklepie. Zawsze w takim przypadku mam obraz...
Pierwszą moja pracą/1970/ była rozbudowa winiarni/nie powiem gdzie/ i ten obraz...obraz pływających szczurów , tak zdechłych jak i jeszcze dychajacych. Jeszcze dziś mnie wzdryga... a fuj.
Co innego moja robota - czyściutko , wprost sterylnie i wiadomo z czego. Z żyta też było.
Lubimy mieć zapas.
Z róży robilismy tylko raz - teraz drugi , potem trzeci , czwarty itd. Mamy zródło zaopatrzenia. A , że nieco papraniny będzie to nic , w stosunku do wartości odżywczej tego napoju/C/
Na zdrowie , więc.