Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

KRZEMOWO-NALEŚNIKI


Znów powiało krzemem. Widać , że płyta główna naszych organizmów powoli się regeneruje. Są to sprawy już zauważalne , ale to innym razem.
Owies?!
Skąd , jestem ostatnio , aż tak , przekonany do tego daru natury. Tym razem znów lata młodości i zestawienie niektórych faktów przemawiają za...owsem.
Kiedyś , kiedyś w każdym gospodarstwie nie mogło się obejść bez zwierzat w tym KONIA. Koń to takie zwierzę , którego nie namówisz na najlepsze danie mięsne , serowe , inne białkowe. Koń uwielbia owies. Bez tego ani rusz - co najwyżej spacer po zielonej łące.
Owies jednak daje mu powera nie z tej ziemi. Co on takiego posiada , że koń , w/g mnie , jest najsilniejszym zwierzęciem roślinożernym w przeliczeniu na masę ciała.
Przeglądając tabele , niczego niezwykłego się nie dopatrzyłem , oczywiście oprócz największej dawki KRZEMU/podanego przez kodar-forum/. Czyżby zatem krzem?!
Człowiek jednak nie koń i swój rozum też ma. Dlatego , jeśli mąka to tylko owsiana!!!
Ponieważ krzem-Si oraz wapń Ca , to idealny dualizm , będę komponował takie małżeńskie potrawy , jak niżej:
Skład:
12 jaj
5 dkg mąki owsianej
15 dkg kaszy jaglanej
15 dkg cebuli
10 dkg sera gouda
25 dkg smalcu
sól , pieprz , inne

Z jaj i maki po wyrobieniu robotem , usmażyć naleśniki/10dkg smalcu/ - nam wyszło 11 szt/zalezy od wielkości patelni/.
Kaszę ugotować z nieco większą iloscią wody. Podsmażoną cebulę/15 dkg smalcu/ , wymieszać z kaszą. Ma być lekko płynna konsystencja , wtedy dobrze się smaruje.
Po przestudzeniu dodać starty ser - wymieszać-doprawić. Rozsmarować na naleśnikach , zwinąć i lekko zapiec. Kto lubi chrupiące/JA!/ może lepiej przypiec.
Całość BTW to 131,5 - 316,8 - 117,1
1:2,4:0,9
Podzielic na ilość sztuk i wiadomo jak "tańczyć"