Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

KRZEMOWA KRÓLEWNA

Nie bez kozery mówi się , że kasza jaglana jest królową kasz. Chyba , a raczej napewno , mój organizm jest w pełni optymalny , ponieważ po raz kolejny wisi mi jęzor na widok tej pięknej...
Cóż takiego posiada ci ona?!
Okazuje się, że już Ks.Prof.Wł. Sedlak wspominał o roli krzemu w naszym organizmie , którego notabene w królowej jest nad wyraz sporo. Nie ma innego produktu ponad kaszę jaglaną. Po co ten krzem , którego brakuje każdemu-optymalnym też.
Krzem wpływa na przemianę materii i ułatwia odchudzanie. Dzienne zapotrzebowanie człowieka na krzem wynosi ok. 20 mg- inni podaję nawet 300. Większość osób , ma niedobór tego pierwiastka w organizmie.
Tymczasem krzem nie tylko zapewnia zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci, ale także utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych i zapobiega odkładaniu w nich związków tłuszczowych. Krzem pełni tez funkcję w procesie mineralizacji kości, zapobiega ich odwapnianiu oraz przyspiesza regenerację po urazach. Likwiduje pajączki oraz uderzenia gorąca - sprawdzone!

eszcze czuje zapach z kuchni i jestem po degustacji. Zrobiłem to tak;
Skład:
15 dkg kaszy jaglanej
10 żółtek
3 jajka
10 dkg cebuli
2 ząbki czosnku
15 dkg smalcu
sól,pieprz,cząber

Kaszę wypłukać i ugotować na sypko. Ugotowane żółtka posiekac drobniutko. Pokrojoną cebulę i czosnek sparzyć.
Połączyć wszystkie składniki - wbić jajka oraz dodać przyprawy. Wyrobic i smażyć na złoty kolor.
Mnie wyszło 12 kotletów , które zaspokoją nasze dzienne zapotrzebowanie. Żona też juz po degustacji. Smakują jej wybornie - to cieszy.
Całość BTW to: 66,4/232,4/108,5
1:3,5:1,6
Podzielone na 12 szt , dało wynik:
5,5/19,3/9,0