Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

KOTLET a la ASKHAR

No właśnie... 

Co to za kotleta znów wymyśliłeś , zadała pytanie małżonka biorąc pierwszego na podniebienie , jako "królik doświadczalny" - czasami ją tak nazywam. Pieszczotliwie - prawda?
A no chciałem jakoś uwiecznić nasze spotkania z doktorem Ashkarem , który notabene nie przepada za tłustościami tego świata. Mimo tego , że książke Dieta Optymalna , w ang tłumaczeniu podarowałem mu na poprzednim spotkaniu. Szkoda , że nie znam angielskiego...
Nadmienię tylko , że dr Ashkar/USA/, to ten od cieciorki i leczenia chorób metodą NIA/ABSORBCJI NEUTRALNEJ INFEKCJI/.
Od kol. Olka/promotor/ dowiedziałem sie , że lubi potrawy m.in. właśnie z tego czym leczy , czyli cieciorki. Prosty sposób wykonania, jak i sama potrawa , napewno go zaskoczy w maju podczas kolejnego spotkania.
Skład:
30 dkg suchej cieciorki
10 dkg cebuli
1 jajko
10 żółtek
20 dkg smalcu
sól , pieprz , inne w/g gustu

Cieciorkę namoczyć na noc. Ugotować. Cebule , pokroić i zagotować 1 min. Wystudzić.
10 jajek ugotować na twardo - wyjąć żółtka. Białko dać kotom , jeśli lubią.
Ugotowaną cieciorkę , cebulę oraz żółtka zmielić , dodać całe jako wraz z przyprawami. Wyrobić masę , formować małe kotleciki i smażyć na głębokim tłuszczu. Tłuszczu , co prawda potrafią wypić wiecej , ale ja nie będę starszył tak znakomitego Gościa.
Całość to:
B.111,0 T.272,4 W.141,1
1:2,5:1,3
Podzielić na wykonaną ilość i sprawa jasna. Cieciorka górą ,w dniu dzisiejszym.