Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

ACH , TE KANIE


Pierwszy wypad do lasu w tym sezonie zaowocował wyjątkowo. Trafiłem na grzybisko kani. Oczy się zaświeciły na taki widok , będzie radocha w kuchni...tylko...przypomniał mi się poprzedni rok. Aż mnie ciarki przeszły , ale co tam...raz sie żyje. Przez dwa dni/czestowaliśmy również sąsiadkę/ podniebienie było łaskotane przez ten smakołyk. Każdy pewnie , chociaż raz w życiu robił:
Na każdy kapelusz grzyba wtłoczono 5 zółtek i sporo tłuszczu-taki zestaw to pijak. Bez tartej bułki jest wyjątkowo optymalny. Z bułką , również , tylko nieco mniej.
Powiem tylko tyle ,że to były ostatnie moje kanie. No... może kiedyś , ale tylko porcja wielkości spodka do kawy.
Nie wiem co mają w sobie , pewnie zarąbiste ilości puryn , bo kostka lewej nóżki , cierpi okropnie , tzn cierpiała , bo prądy selektywne i tym razem same żółteczka , pozwalają mi już utrzymać pozycje pionową.
Dodatkowo wraz z żoną czyścimy profilaktycznie nasze optymalne organizmy z kancerogenów/kadm, rtęć itd/ metodą dra Ashkara. www.lekarstwonaraka.com.pl
Pewnie i ten sposób dodatkowo wyprowadza mój organizm na prostą.
A przecież obiecałem sobie , również w ub roku , że już nigdy...Stary , poczciwy grzybiarz ma to coś w sobie.
Generalnie zauważyłem , że każda wieksza dawka grzybów mi szkodzi. W tym roku będzie wiecej spacerów niż zbierania.