Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

KOTLECIKI CYNKOWO-MAGNEZOWE

I nie tylko - posiadają sporo kwasu foliowego,miedzi,selenu,żelaza,wit E-innych , oraz kwasów omega 3 i 6.
Tym razem , to nie zapach obudził moją małżonkę/chyba cię powaliło-o 5.30 tłuc sie w kuchni-skwitowała/, tylko pracujacy młynek do kawy , w którym zmieliłem posiadane składniki:
20 dkg słonecznika
20 dkg sezamu
5 dkg siemienia l.
6 jajek/małe/
10 dkg smalcu
/nie miałem orzechów/

Z w/w skladników wyrobić łyżką masę , mokrymi rękami tworzyć małe/5 dkg/ kotleciki i smażyć na roztopionym smalcu i małym ogniu. Piją bardzo mało tłuszczu/zbilansowałem tylko 5 dkg/ , bo z natury są jednak tłuste , ale nie na tyle , aby gładko szły do żołądka. Bez porcji masła nie bardzo się da. Ponieważ dziś obiadem bedzie leczo , posłużę się również tym wynalazkiem. Zobaczymy jak wyjdzie na talerzu.
Nie dawałem żadnych przypraw... i dobrze , bo próbowane jako lekko słodkie i lekko słone , nie spełniły moich oczekiwań. Więc takie uniwersalne-najlepsze.
Całość to B.142,0 T.307,3 W.75,4 - podzielić na ilość wykonanych i wszystko jasne. Mnie wyszło 14 szt , więc
JEDEN TO: B.10,1 T.22,0 W.5,4
1:2,2:0,7