Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

TZATZIKI - SOS

Ze względu na dużą ilość czosnku odradzam wampirom wszystkie potrawy w tym działe , tak energetycznym jak i fizycznym. Polecam zaś wszystkim innym. Niby nic nowego , ale brakuje takiego sosiku na tej stronie.
Skład:
1 litr wybornej wiejskiej maślanki
0,4 kg białego sera/mam kozi/
4 duże ząbki czosnku
2 duży ogórki
odrobina soku z cytryny
sól
świeżo zmielony pieprz
kilka czarnych oliwek oraz liści mięty lub natka.

Ogórki obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Delikatnie odcisnąć sok z ogórka. Czosnek przecisnąć przez praskę i wraz z ogórkiem dodać do maślanki rozrobionej wcześniej z serem. Wymieszać, doprawić solą, pieprzem i kilkoma kroplami soku z cytryny. Przełożyć do miseczek, udekorować. Podawać z ... np gyrosem , golonką.
Aby zdopingować Państwa do pracy , celowo nie podaję proporcji BTW w tak prostych potrawach/dotyczy to wszystkich potraw/. Proszę sobie policzyć , a wyjdzie to Wam na dobre.