Rozpoczynając ten model żywienia należy zapoznać się z książkami Dr. J. Kwaśniewskiego ,,Żywienie Optymalne'' oraz KONIECZNIE ,,Książkę Kucharską'' w/w autora w której zbilansowanych zostało 700 potraw. Niżej podane przepisy powstały na bazie tradycyjnych dań odpowiednio zbilansowanych pod względe BTW.

Zapraszamy i życzymy smacznego

 

BOMBA MAGNEZOWA


Jak wiadomo ziarna dyni maja ogromne ilości magnezu. A , jak ważny jest to pierwiastek w naszym organiżmie , wiedzą nieliczni. Ile rozpoczętych prac-spraw miało by zadowalające zakończenie. Powiedzenie L.M./b.premiera/, że człowieka/meżczyznę/poznaje się , nie po tym jak zaczyna , lecz po tym jak kończy - ma tu swoje uzasadnienie. Gdyby każdy posiadał prawidłowe ilości tego pierwiastka w swoim organiżmie, wszystkie zakończenia miałyby szczęśliwy finał/tu naprawiony kran,tam zatkana dziura w płocie, gdzie indziej, małżonka bardziej usmiechnięta/
Aby temu zaradzić, podam Państwu kilka rodzajów fajnych chrupanek, właśnie z ziaren dyni.
I.
2 dkg masła
2 dkg kakao
2 dkg cukru
20 dkg pestek dyni
Roztopić masło na patelni , dodać pestki dyni , lekko podprażyć mieszając. Pod koniec dodać cukier i kakao.Wyłozyć do miseczki i...jest co robić z rękami , gdy braknie wełny do... drutów, np.

II.
j.w tylko zamiast kakao dajemy cynamon

III.
j.w.- lecz bez cukru- na ostro-podprażyć na maśle dodać pieprz lub cayenne.
W każdym przypadku jest to ponad 1000 mg magnezu/dawka trzydniowa/.BTW, jakoś zmieści sie w dziennym zapotrzebowaniu, bez uszczerbku dla zdrowia.